Ski & Teleskopy 2001 - Hejtman

Ve dnech 9.-11. II. 2001 se uskutečnilo v Novém Městě n. Mor. XV. Ski & Teleskopy, zorganizované Martinem Křižovičem v hotelovém domě Duo na hlavní třídě města. Mezi účastníky jsem zahlédl: Káju Trutnovského s chotí a XY, Valiku Rečkovou, Melantricha s Cora-Colou, rodinu Křižovičů, Olgu Kracíkovou, Lenku Šarounovou, Nemilosrdného Samaritána, Káju Strašila s Majkou, Nebeského hydromechanika s chotí a virtuálně Vladimíra Homolu.

Účastníci se začali sjíždět v pátek za tmy a ubytovali se velmi pohodlně v buňkách s veškerým komfortem a hlavně pořádně oteplených. Trochu problémem bylo stravování v pozdních večerních hodinách; vařili jedině v restauraci, kde rachotila nějaká africká muzika se silnými tamtamy. Stačili jsme však obhleénout krásy města, které se honosí Horáckým muzeem a rodnými domy sochařů Jana Štursy a Vincence Makovského jakož i slavnou Štursovou sochou Raněný, dále pak zvenčí vymalovaným kostelem na náměstí a ovšem proslulou výrobou lyží jakož i sportovním areálem kolem hotelu Ski.

V sobotu po vydatne snidani jsme jiz kolem 11 h vyrazili automobily za dvema cili, tj. skalami Dratenicky [horolezci Martin, Kaja a pod.] a Jurou Krejsou na jeho chaloupku v Kukliku. Za necelou hodinu jsme se vsichni sjeli na parkovisti u hotelu Kukla. Proc tam jeli horolezci, mi dodnes jasne neni, ale my, co jsme jeli na bezky, jsme ten hotel uspesne minuli a dojeli nejprve do uplne jine vsi, zatimco osadka prvniho vozu a Jura Krejsa nas pohodlne sledovali triedrem, jak bloudime. Nakonec jsme se tedy vsichni sesli v utulne chaloupce s Jurou a jeho zenou, kteri nam pripravili pohotove chutnou skvarkovou pomazanku, naprostou to kalorickou bombu pro odpoledni reje. Teprve pak jsme vsichni jeli na Studnice, kde se dalo ve vysi bezmala 800 m docela dobre lyzovat jednak v lese ale i na prilehlych planich. Je to nova zkusenost, ze i kdyz je vsude kolem jaro, na Studnicich je zima, jako by se nechumelilo [nechumelilo se ani nahodou]. Horolezci zajeli na Paseckou skalu a tam slaňovali. Pro pripad, ze by spadli, meli jsme narizeno pred poskytnutim prvni ci posledni pomoci je odkširovat ze smyček a karabin, aby pozustali dostali od pojistovny prislusnou pojistku, nebot ta se na smrt pri horolezeni nevztahovala.

Po krasnem dnu na cerstvem vzduchu jsme se sjeli v restauraci U Bukačku v Křižankach, kde uz tradicne meli skvela a vydatna jidla, takze konzumace nam zabrala 2,5 hodiny. Teprve pak jsme se vratili do Dua a pokracovali v konverzaci. Vrcholem vecera byl prijezd Kaji Strasila s notebookem, na nemz mel divukrasne snimky z ruznych Ebicyklu a take jsme pomoci mobilniho internetu studovali okamzitou polohu planetky Ebicykl. Uvazovalo se o tom planetku prodat na parcely, pripadne tam usporadat okruzni jizdu v ramci nektereho budouciho Ebicyklu. Lenka si privezla mikinu s naprosto nevhodnym napisem SKY and TELESCOPE, takze jsme ji navrhovali, ze ji mikinu upravime: Pismeno Y vyrizneme a nalepime misto E, pismeno E nejenom vyrizneme, ale serizneme mu ty vodorovne usecky, a takto vznikle I nalepime za K. Vse pak podlepime kobercovou paskou, aby ji do mikiny nefoukalo. Velmi duchaplne debaty pokracovaly hluboko do noci.

Bylo rovnez dohodnuto, ze v ramci XVIII. Ebicyklu se pojede prolog [0. etapa na trase Praha-Ondrejov-Vlasim v sobotu 28. 7.] a v posledni etape bude zastavka ve vinnych sklepech v Čejkovicich [organizuje Majka]. K ucasti bude prizvan jako cestny host Sir Arthur C. Clarke, s ohledem na nazev prvniho rocniku noveho tisicileti: Ceskomoravska Odyssea 2001. Pojede ve svem koleckovem kresle, tazenem silnymi ebicyklisty.

V nedeli se za nadherneho jiz jarniho pocasi XV. Ski a Teleskopy skoncil.

Zpravu podava pH S.J.

Zpět na seznam článkůVložit nový příspěvek  |  Zobrazit vše  |  Sbalit vše