Deníčky

Zde jsou pouze webové (HTML) verze deníčků. Všechny deníčky jsou na stránce Kronika.

Ebi 2018 - Markytán K.

Tohoročných itinerár sľuboval až šestnásť „astro“ zastávok, no keďže matka príroda dala tropickým horúčavám voľno iba na piatok 27. 7. 2018 večer, a od soboty ortuť teplomera stúpala a stúpala, tak žiaľ iba málo z nás absolvovalo všetko to, čo ponúkal itinerár Ebicykla 2018.

Ebi 2018 - Hejtman

Můj milý Deníčku, opět po roce Ti chci svěřit důvěrné informace o svých cyklistických zážitcích, které jsou určeny výhradně pro mou chátrající paměť a obsahují mé nejtajnější myšlenky a nápady, o nichž se naštěstí nikdo kromě mne nikdy nedozví.

Ebi 2000 - Jája & Kája

Pokud naše paměť sahá, spanilé jízdy EBIcyklistů od hvězdárny ke hvězdárně se zpravidla vyznačovaly pěkným, slunečným a suchým počasím, včetně toho, který se jel to léto před velkým třeskem. Pršívalo jen zřídka a pamatujeme dokonce i ročníky,kdy na žádného z EBIcyklistů nespadla ani kapka H2O. XVII ročník znamenal v tomto směru pravý opak.

Ebi 2017 - Markytán K.

A prečo pomenovanie „Slovenský Kostitras“? Nuž, ako obvykle, po zakreslení Ebi trasy do mapy sa ukázalo, že pripomína slávny Kostitras - historického praotca všetkých bicyklov od Karla Draisa. Práve pred 200 rokmi / t. j. 12. júna 1817/ predviedol Karl Drais verejne v Mannheime svoj vynález, ktorý nazval Laufmaschine – behací stroj, pričom neskôr zdomácnel názov odvodený z jeho priezviska Draisina a tiež Kostitras.

Ebi 2017 - Hejtman

Má letošní příprava nebyla tak intenzivní jako vloni, takže jsem natrénoval jen 890 km. Svého ebifavorita De Luxe jsem však ještě v červnu dodal do STK Hydromechanikovi II., abych neměl problémy s přejímkou stroje na startu. Při vjezdu do série dvou hlubokých okrouhlých děr v asfaltu jsem totiž při návratu z Ondřejova zničil ráfek zadního kola. Vyhnout nešlo; předjíždělo mne právě auto velmi těsně, protože v protisměru na okresce jelo zrovna jiné auto.

Ebi 2011 - Ottakar L.

Ráno okolo 04:15 hodin jsme se probudili do slunného rána a již hodinu poté jsme sjížděli na bicyklech obtěžkáných veškerou batožinou na 4 km vzdálené liberecké nádraží. Přesně v 6:02 se rychlík dal do pohybu a celý náš trojlístek (já, Ilona a Mr. Dobson) čekal v Pardubicích přestup na rychlík Ex 145 Landek, který jako jeden z mála vlaků přepravoval bicykly a přitom stavěl přímo v Kysuckém Novém Městě.

Ebi 2011 - Vatikán I.

Po dvouleté pauze (v r. 2009 kvůli doktorátu a v r. 2010 kvůli pobytu v Austrálii) jsem letos opět ebicyklil - již po sedmé. Jelikož se tento ročník odehrával "v oblastech se zvýšenou religiozitou" (jak by řekli soudruzi), rozhodl jsem se inspirovat svými australskými zkušenostmi a spojit ebicykl s přednáškovým turné po farnostech.

Tahicykl 2011 - Hejtman

Mili Ebitahipikli, v ramci oslav Dne Matek jsem se opet pokusil pokrocit v posilani fotek z Ebitahicyklu. Tentokrat jde o celkem chaoticky serazene fotky, porizene prevazne na jihozapadnim a zapadnim pobrezi ostrova Moorea ve dnech 9.-11. III., tj. v prvnich dnech po nasem presunu na ostrov trajektem z Papeetee. Vesmes bylo pekne pocasi, az moc horko, a tak jsme se postupne aklimatizovali.

Ski & Teleskopy 2011 - Ottakar L.

Po celkem 359 km dlouhé cestě jsme do Kychové dorazili okolo 19. hodiny v době, kdy zde již byli Láďa Šmelcrů s Adélkou, Mirek Janata, Lubo Dobrovoda, Lenka Kotková s manželem a Leničkou, Edy a Dáša Soldátovi s Blankou a Valikou a Rosťa Šopa. Po ubytování jsme si pochutnali na rajské a večer jsme v družné zábavě ochutnávali produkty nejen valašských pálenic.

Ebi 2010 - Hejtman

Měl jsem před zahájením letošního ročníku spoustu nesplněných úkolů v práci, takže jsem začal s balením v pátek 23. 7. ve 22 h a moc jsem toho tedy před startem nenaspal. Nicméně v sobotu v 24. 7. v 10:30 jsem konečně nabalil bicykl Favorit De Luxe po čerstvé revizi Hydromechanikem II a vyrazil na sraz pro nultou etapu u supermarketu Lidl za konečnou stanicí metra C Háje v Praze na Jižním Městě.